Domowe sposoby na pryszcze

Sposobów na walkę z pryszczami mamy co najmniej kilka. Dość często, pierwszym krokiem po pojawieniu się wyprysków na naszym ciele, jest wizyta w aptece lub drogerii. Warto wiedzieć, że nie zawsze istnieje konieczność korzystania z dość drogich specyfików farmaceutycznych czy kosmetycznych. Istnieje bowiem wiele domowych sposobów, które pozwalają na bezproblemowe pozbycie się problemu pryszczy.
Pryszcze nie rosną na drożdżach
Jednym z najbardziej skutecznych sposobów jest przygotowanie maseczki z drożdży i mleka. Najlepiej wykorzystać drożdże dla przemysłu browarniczego, gdyż bogate są one w witaminy z grupy B, E, D i H (biotyny), a także proteiny i składniki mineralne oraz mikroelementy takie jak chrom i selen.
Truskawki na pryszcze
Czy pryszcze można zwalczyć truskawkami? Okazuje się, że tak. I to w bardzo prosty sposób. Wystarczy przygotować maseczkę z truskawek. Taka papka działa bakteriobójczo, zatem może pomóc w pozbyciu się pryszczy. Dodatkowo nawilżymy skórę i odżywimy ją masą witamin zawartych w tych owocach.
Z pryszczami nie ma jaj…
… a właściwie, to dzięki jajom nie ma pryszczy. Są one bowiem doskonałym źródłem witamin potrzebnych skórze, m.in. A, B, D, E i H. Posiadają także solidną dawkę minerałów. Aby najlepiej wykorzystać moc jajek, należy ubić jedno białko z sokiem z połówki cytryny, następnie nałożyć masę na twarz na około kwadrans, po czym dobrze spłukać.
Zbożowy mix
Metodą, która jest coraz popularniejsza, są papki przygotowane z mieszanki zbóż. Owies, pszenica i żyto zawierają dużo białka oraz witamin z grupy B i E, co sprawia, iż posiadają zbawienny wpływ na kondycję skóry. Pomagają również w walce z pryszczami.
Zatem, zanim wydasz dziesiątki złotych na różne specyfiki, zajrzyj do swojej kuchenni i sprawdź, czy nie znajdziesz skutecznego lekarstwa na pryszcze właśnie tam! 

Sprawdź ranking produktów na pryszcze.

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

%d bloggers like this: